Vishay/Vitramon VJ0402D300KXAAJ
VJ0402D300KXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D300KXAAJ
Brief Description
CAP CER 30PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D300KXAAJ.pdf
Availability of VJ0402D300KXAAJ
QUANTITY
VJ0402D300KXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D300KXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D300KXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D300KXAAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D300KXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D300KXAAJ Details Description
Related parts for VJ0402D300KXAAJ
TRANS PNP 40V 0.6A SST3 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS W/SOCKETS datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
METRAL SIGNAL HEADER-2MOD 4ROW datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10MHZ RRO SOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
LED AMST-QYBG WM WHT 2700K 4SMD datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SP3T 3A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP CER 16PF 9KV AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 2MM 2POS datasheet.pdf