Vishay/Vitramon VJ0402D300MLAAP
VJ0402D300MLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D300MLAAP
Brief Description
CAP CER 30PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D300MLAAP.pdf
Availability of VJ0402D300MLAAP
QUANTITY
VJ0402D300MLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D300MLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D300MLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D300MLAAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D300MLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D300MLAAP Details Description
Related parts for VJ0402D300MLAAP
IC REG LDO 3.6V 3A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.652" (16.56mm) datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 0.1A QC datasheet.pdf
CABLE 6COND 22AWG GRY SHLD 1000' datasheet.pdf
RES 665 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
HEATSHRINK 7/8"-30M BLACK datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 32QFN datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
FUS 600VAC DC F A MIDGET 20A TAB datasheet.pdf