Vishay/Vitramon VJ0402D300MXXAJ
VJ0402D300MXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D300MXXAJ
Brief Description
CAP CER 30PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D300MXXAJ.pdf
Availability of VJ0402D300MXXAJ
QUANTITY
VJ0402D300MXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D300MXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D300MXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D300MXXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D300MXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D300MXXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D300MXXAJ
IC HEX INVERTER 14-TSSOP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 250MW TO236AB datasheet.pdf
IC PLD 15NS 24DIP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 20V 2.6A SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 510K OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
BOARD DEMO AS3992 ROGER datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10V 10% 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
RES 4.02 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf