Vishay/Vitramon VJ0402D330KXAAP
VJ0402D330KXAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D330KXAAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D330KXAAP.pdf
Availability of VJ0402D330KXAAP
QUANTITY
VJ0402D330KXAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D330KXAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D330KXAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D330KXAAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D330KXAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D330KXAAP Details Description
Related parts for VJ0402D330KXAAP
IC ADC 16BIT 6CH 250KSPS 64LQFP datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER 4.5A DUAL 8DFN datasheet.pdf
RES SMD 53.6 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 10.7 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT W/PIN datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CABLE 4POS .100 JUMPER 12 INCH datasheet.pdf
PADLOCK HASP LOCKOUT TAG - SG-B2 datasheet.pdf
CONN FML 4POS TO MALE 4POS datasheet.pdf
OSC XO 133.000MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf