Vishay/Vitramon VJ0402D3R0CLBAP
VJ0402D3R0CLBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R0CLBAP
Brief Description
CAP CER 3PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R0CLBAP.pdf
Availability of VJ0402D3R0CLBAP
QUANTITY
VJ0402D3R0CLBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R0CLBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R0CLBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R0CLBAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R0CLBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R0CLBAP Details Description
Related parts for VJ0402D3R0CLBAP
CONN EDGECARD EXTEND 72POS .156 datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 1KV NP0 1808 datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
RES SMD 390K OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
CAP CER 22UF 16V X5R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 16POS PIN datasheet.pdf
100 PPR 0.25 INCH THRU-BORE datasheet.pdf
IC FRAM 16KBIT 1MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS CABLE SKT datasheet.pdf