Vishay/Vitramon VJ0402D3R3BXAAC
VJ0402D3R3BXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R3BXAAC
Brief Description
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R3BXAAC.pdf
Availability of VJ0402D3R3BXAAC
QUANTITY
VJ0402D3R3BXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R3BXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R3BXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R3BXAAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R3BXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R3BXAAC Details Description
Related parts for VJ0402D3R3BXAAC
IC CPLD 128MC 5NS 144TQFP datasheet.pdf
RES SMD 69.8KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 30A 1000VAC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 100 OHM 1606 datasheet.pdf
RES SMD 4.3K OHM 2% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 250K OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
ADHESIVE FERRITE ABSORBENT MATER datasheet.pdf
MODEL 608 TAP SWITCH 100A 300V datasheet.pdf