Vishay/Vitramon VJ0402D3R3BXCAJ
VJ0402D3R3BXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R3BXCAJ
Brief Description
CAP CER 3.3PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R3BXCAJ.pdf
Availability of VJ0402D3R3BXCAJ
QUANTITY
VJ0402D3R3BXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R3BXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R3BXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
SeriesVJ HIFREQ
PackagingCut Tape (CT)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R3BXCAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R3BXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R3BXCAJ Details Description
Related parts for VJ0402D3R3BXCAJ
WIRE TIE 7.3" 30LBS UV datasheet.pdf
IC CTRLR MOSFET FULL 28SOIC datasheet.pdf
RES 931 OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 750PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 108BGA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 5POS PIN datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP3T datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR EPC2016 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 1/4"X200' BK datasheet.pdf
HD 38999 121C 121#23 PIN RECP datasheet.pdf
TV 128C 128#22D PIN RECP datasheet.pdf
100V, SOT23, PNP medium power transistor IC datasheet.pdf