Vishay/Vitramon VJ0402D3R3CXAAC
VJ0402D3R3CXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R3CXAAC
Brief Description
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R3CXAAC.pdf
Availability of VJ0402D3R3CXAAC
QUANTITY
VJ0402D3R3CXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R3CXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R3CXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R3CXAAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R3CXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R3CXAAC Details Description
Related parts for VJ0402D3R3CXAAC
TERM BLOCK 600V 20A PA OR datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
KIT EVALUATION FOR LMH0341SQX datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 5MM OVAL T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 16.5W datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf