Vishay/Vitramon VJ0402D3R3DLAAJ
VJ0402D3R3DLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R3DLAAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R3DLAAJ.pdf
Availability of VJ0402D3R3DLAAJ
QUANTITY
VJ0402D3R3DLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R3DLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R3DLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R3DLAAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R3DLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R3DLAAJ Details Description
Related parts for VJ0402D3R3DLAAJ
RES SMD 1.91K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 50V 10% 2812 datasheet.pdf
IC TRANSLATOR 9BIT ECL 28-PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 0.576 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 143 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
CABLE TIE, HOOK & LOOP W/ SCREW datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN BOOT FOR PLUG AND OUTLET datasheet.pdf
CAP FILM 20NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
200UF 25V 9.5X38 105C AXI datasheet.pdf