Vishay/Vitramon VJ0402D3R3DXAAC
VJ0402D3R3DXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R3DXAAC
Brief Description
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R3DXAAC.pdf
Availability of VJ0402D3R3DXAAC
QUANTITY
VJ0402D3R3DXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R3DXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R3DXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R3DXAAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R3DXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R3DXAAC Details Description
Related parts for VJ0402D3R3DXAAC
IC REG SWITCHD CAP INV 16SOIC datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.2A 5DSBGA datasheet.pdf
IC SPI TOUCH SCREEN CTRLR 16VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
LEVER FOR ROTARY SWITCH datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 30A D3PAK datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
TV 24C 12#16 12#12 PIN RECP datasheet.pdf
TV 41C 41#20 PIN PLUG datasheet.pdf
3-PHASE HALF-CTRL RECT ASSEMBLY datasheet.pdf
12-Bit, 20/40/65 MSPS 3 V A/D Converter IC datasheet.pdf