Vishay/Vitramon VJ0402D3R3DXAAP
VJ0402D3R3DXAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R3DXAAP
Brief Description
CAP CER 3.3PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R3DXAAP.pdf
Availability of VJ0402D3R3DXAAP
QUANTITY
VJ0402D3R3DXAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R3DXAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R3DXAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R3DXAAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R3DXAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R3DXAAP Details Description
Related parts for VJ0402D3R3DXAAP
TRANS PREBIAS NPN/PNP SOT553 datasheet.pdf
MULTIPLEXER DGTL 8-CHAN 16-SOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN 05VOUT datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES 2K OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
LNYRD BRKWY FLT 3/8" HK RD datasheet.pdf
LUG COPPER BLANK TONGUE datasheet.pdf
FAN 24VDC 150X50MM 2WR datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf