Vishay/Vitramon VJ0402D3R3DXBAJ
VJ0402D3R3DXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R3DXBAJ
Brief Description
CAP CER 3.3PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R3DXBAJ.pdf
Availability of VJ0402D3R3DXBAJ
QUANTITY
VJ0402D3R3DXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R3DXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R3DXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R3DXBAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R3DXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R3DXBAJ Details Description
Related parts for VJ0402D3R3DXBAJ
SENSOR 15PSI 1/4-18NPT 4-20MA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 37POS SKT datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 2.2M OHM 5SIP datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 32POS GOLD datasheet.pdf
POT 2.5M OHM 2W CARBON LOG datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .050 EXTEND 160PO datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 12POS THRUHL datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 1.8V datasheet.pdf