Vishay/Vitramon VJ0402D3R6BXCAJ
VJ0402D3R6BXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R6BXCAJ
Brief Description
CAP CER 3.6PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R6BXCAJ.pdf
Availability of VJ0402D3R6BXCAJ
QUANTITY
VJ0402D3R6BXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R6BXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R6BXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R6BXCAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R6BXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R6BXCAJ Details Description
Related parts for VJ0402D3R6BXCAJ
CONN HEADER .100 DUAL STR 22POS datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 460MA 400 MOHM datasheet.pdf
BOX ALUM BLACK 1.99"L X 1.99"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CABLE FIBER OPTIC DUPLEX 10' datasheet.pdf
RES SMD 36.5 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZB10 M20 datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 1.53A 34 MOHM TH datasheet.pdf