Vishay/Vitramon VJ0402D3R6BXCAP
VJ0402D3R6BXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R6BXCAP
Brief Description
CAP CER 3.6PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R6BXCAP.pdf
Availability of VJ0402D3R6BXCAP
QUANTITY
VJ0402D3R6BXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R6BXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R6BXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R6BXCAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R6BXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R6BXCAP Details Description
Related parts for VJ0402D3R6BXCAP
FUSE BOARD MNT 250MA 250VAC RAD datasheet.pdf
RES SMD 95.3K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 20.5 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 8PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 22 OHM 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 27UH 236MA 3.6 OHM SMD datasheet.pdf
CAT 6 SHLD PATCH CORD 10' RD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 34POS .100" datasheet.pdf
RJ45 RA NO SHIELD WITH LED datasheet.pdf
BCH-500HF-17 BK datasheet.pdf
OSC MEMS 78.1250MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf