Vishay/Vitramon VJ0402D3R6BXXAC
VJ0402D3R6BXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R6BXXAC
Brief Description
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R6BXXAC.pdf
Availability of VJ0402D3R6BXXAC
QUANTITY
VJ0402D3R6BXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R6BXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R6BXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R6BXXAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R6BXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R6BXXAC Details Description
Related parts for VJ0402D3R6BXXAC
RES SMD 562K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 3.5MM datasheet.pdf
IC BUFFER HEX NON-INVERT 14SOIC datasheet.pdf
DIN-SIGNAL 3C030FS-4,5C1-2 datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY DL GOLD 26POS datasheet.pdf
RES 150K OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
CABLE MARKER CLI M 2-4 GE/SW datasheet.pdf
Connector Socket 35 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
37P F PC 830PF M3 datasheet.pdf
IC SDRAM 256MB 166MHZ 90BGA datasheet.pdf