Vishay/Vitramon VJ0402D3R6CLXAC
VJ0402D3R6CLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R6CLXAC
Brief Description
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R6CLXAC.pdf
Availability of VJ0402D3R6CLXAC
QUANTITY
VJ0402D3R6CLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R6CLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R6CLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R6CLXAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R6CLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R6CLXAC Details Description
Related parts for VJ0402D3R6CLXAC
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
IC MPU/WATCHDG 39-82MS SOT23-6 datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 400V 16A TO263 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
DISPLAY 7SEG ALGAAS CC 0.4" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 330 OHM 5SIP datasheet.pdf