Vishay/Vitramon VJ0402D3R9BLCAC
VJ0402D3R9BLCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R9BLCAC
Brief Description
CAP CER 3.9PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R9BLCAC.pdf
Availability of VJ0402D3R9BLCAC
QUANTITY
VJ0402D3R9BLCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R9BLCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R9BLCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R9BLCAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R9BLCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R9BLCAC Details Description
Related parts for VJ0402D3R9BLCAC
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADR 2.54MM 50POS GOLD SMD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 5SSOP datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270UH 150MA 8 OHM TH datasheet.pdf
CAP TANT POLY 100UF 40V AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf
TVS DIODE 64VWM 103VC datasheet.pdf
CONN DSUB 25POS datasheet.pdf