Vishay/Vitramon VJ0402D3R9BXXAC
VJ0402D3R9BXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R9BXXAC
Brief Description
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R9BXXAC.pdf
Availability of VJ0402D3R9BXXAC
QUANTITY
VJ0402D3R9BXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R9BXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R9BXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R9BXXAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R9BXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R9BXXAC Details Description
Related parts for VJ0402D3R9BXXAC
TERM BLK INSULATING SLEEVE RED datasheet.pdf
OSC 3.3V PROG CMOS PWRDN 50PPM datasheet.pdf
RES SMD 12 OHM 1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC DUAL USB PORT TVS 8-TSSOP datasheet.pdf
SENS 3000PSI 7/16-20 UNF 1-5V datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
RES 52.3 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK SUPPORT BLUE datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf