Vishay/Vitramon VJ0402D3R9CXXAC
VJ0402D3R9CXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R9CXXAC
Brief Description
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R9CXXAC.pdf
Availability of VJ0402D3R9CXXAC
QUANTITY
VJ0402D3R9CXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R9CXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R9CXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R9CXXAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R9CXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R9CXXAC Details Description
Related parts for VJ0402D3R9CXXAC
RES SMD 619 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 60V 15A 4LDPAK datasheet.pdf
IMPACT BP 4X16 LW SN datasheet.pdf
RES 1M OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 70POS datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
TVS DIODE 7.02VWM 12.1VC DO-214A datasheet.pdf
OSC XO 698.812334MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR datasheet.pdf
CAP CER 2PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf