Vishay/Vitramon VJ0402D3R9CXXAJ
VJ0402D3R9CXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R9CXXAJ
Brief Description
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R9CXXAJ.pdf
Availability of VJ0402D3R9CXXAJ
QUANTITY
VJ0402D3R9CXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R9CXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R9CXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R9CXXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R9CXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R9CXXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D3R9CXXAJ
IC DRIVER MOSF HI/LO SIDE 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 5MM datasheet.pdf
FUSE 2A 300V ALARM IND datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 12 IN 8 OUT 24V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 118 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC MOSFET DRVR 4A DUAL 8SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 560UF 450V SCREW datasheet.pdf
TOOL APPLICATOR GT11 ACCESSORY datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 5.1A datasheet.pdf