Vishay/Vitramon VJ0402D3R9DLAAJ
VJ0402D3R9DLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R9DLAAJ
Brief Description
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R9DLAAJ.pdf
Availability of VJ0402D3R9DLAAJ
QUANTITY
VJ0402D3R9DLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R9DLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R9DLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R9DLAAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R9DLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R9DLAAJ Details Description
Related parts for VJ0402D3R9DLAAJ
IC REG LDO 5V 0.1A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 232 OHM 0.02% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 20% 1410 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC FPGA 700 I/O 1930BGA datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB CP datasheet.pdf
MICRO 9C P 48" YEL JACKP datasheet.pdf
CAP FILM 22UF 5% 700VDC RADIAL5 datasheet.pdf
CAP FILM 7.5UF 5% 850VDC AXIAL datasheet.pdf