Vishay/Vitramon VJ0402D3R9DLBAJ
VJ0402D3R9DLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R9DLBAJ
Brief Description
CAP CER 3.9PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R9DLBAJ.pdf
Availability of VJ0402D3R9DLBAJ
QUANTITY
VJ0402D3R9DLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R9DLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R9DLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R9DLBAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R9DLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R9DLBAJ Details Description
Related parts for VJ0402D3R9DLBAJ
MOSFET N-CH 500V 8A D2PAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf