Vishay/Vitramon VJ0402D3R9DXAAC
VJ0402D3R9DXAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D3R9DXAAC
Brief Description
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D3R9DXAAC.pdf
Availability of VJ0402D3R9DXAAC
QUANTITY
VJ0402D3R9DXAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D3R9DXAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D3R9DXAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D3R9DXAAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D3R9DXAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D3R9DXAAC Details Description
Related parts for VJ0402D3R9DXAAC
IC SUPERVISORY CIRCUIT SOT-23-6 datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 12 Circuit 0.472" (12.00mm) datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMA datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
BOOT MOLDED R/A SIZE 42 W/LIP datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 100POS .5MM VERT SMD datasheet.pdf
CABLE DSUB 25POS FML-ML 1M datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 25V 10% 1411 datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf