Vishay/Vitramon VJ0402D430FLXAP
VJ0402D430FLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D430FLXAP
Brief Description
CAP CER 43PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D430FLXAP.pdf
Availability of VJ0402D430FLXAP
QUANTITY
VJ0402D430FLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D430FLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D430FLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D430FLXAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D430FLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D430FLXAP Details Description
Related parts for VJ0402D430FLXAP
RES SMD 27.4 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 2.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSHRNK POLY Q2Z 1/2"X200' BLK datasheet.pdf
IC VGA INTERFACE ESD PROT 14SSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5MM datasheet.pdf
RES 1.82 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.51 OHM 10% 12W datasheet.pdf
IC WIRELESS AUD STREAMER 36QFN datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS SKT datasheet.pdf