Vishay/Vitramon VJ0402D430MXXAJ
VJ0402D430MXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D430MXXAJ
Brief Description
CAP CER 43PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D430MXXAJ.pdf
Availability of VJ0402D430MXXAJ
QUANTITY
VJ0402D430MXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D430MXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D430MXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D430MXXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D430MXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D430MXXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D430MXXAJ
TRANS NPN 100V 0.5A SOT23-3 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 2.93V SC70-4 datasheet.pdf
CONN HEADER RTANG .100 13POS TIN datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS 20AWG MTA-156 datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.14 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
DIAMOND LAPPING FILM 661XU datasheet.pdf
RES 357K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf