Vishay/Vitramon VJ0402D470FLXAP
VJ0402D470FLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D470FLXAP
Brief Description
CAP CER 47PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D470FLXAP.pdf
Availability of VJ0402D470FLXAP
QUANTITY
VJ0402D470FLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D470FLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D470FLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D470FLXAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D470FLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D470FLXAP Details Description
Related parts for VJ0402D470FLXAP
CABLE D-SUB-AMP15B/AE15M/AMP15B datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
IC TX/RX RS-232 3.3V W/SD 20SSOP datasheet.pdf
HEAT SINK 19MM X 19MM X 24.5MM datasheet.pdf
CONN F PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONN RCPT 1.27MM T/H AU 30POS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST-NC 13A 125V datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 4V X6S 0201 datasheet.pdf
SU10.16HP/05/180G 3.5AG BK datasheet.pdf
350 TB PLG SKT RA TMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125" datasheet.pdf