Vishay/Vitramon VJ0402D470JLXAJ
VJ0402D470JLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D470JLXAJ
Brief Description
CAP CER 47PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D470JLXAJ.pdf
Availability of VJ0402D470JLXAJ
QUANTITY
VJ0402D470JLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D470JLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D470JLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D470JLXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D470JLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D470JLXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D470JLXAJ
RES SMD 49.9 OHM 1% 1W 2615 datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 160VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 14AWG VIOLET 100' datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RELAY SSR SPST-NO 2A 12VDC datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 32KB FLASH 28QFNS datasheet.pdf
CAP FILM 2000VDC 0.0011UF RADIAL datasheet.pdf
CAP FILM 2.2NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf