Vishay/Vitramon VJ0402D470JXXAJ
VJ0402D470JXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D470JXXAJ
Brief Description
CAP CER 47PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D470JXXAJ.pdf
Availability of VJ0402D470JXXAJ
QUANTITY
VJ0402D470JXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D470JXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D470JXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D470JXXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D470JXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D470JXXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D470JXXAJ
IC REG LDO ADJ 5A TO263 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 3POS 5.08MM datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 247MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .170" datasheet.pdf
RES SMD 147 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 1A 125V datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf