Vishay/Vitramon VJ0402D470JXXAP
VJ0402D470JXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D470JXXAP
Brief Description
CAP CER 47PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D470JXXAP.pdf
Availability of VJ0402D470JXXAP
QUANTITY
VJ0402D470JXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D470JXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D470JXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D470JXXAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D470JXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D470JXXAP Details Description
Related parts for VJ0402D470JXXAP
IC FPGA 742 I/O 1020FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE SMBUS 20QSOP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.2A 250V datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
ACCY MAGN MOUNT 3/4 A95 BNCM datasheet.pdf
VHDM LITE 8 ROW SHIELD END BP datasheet.pdf
SMD-8 SSR DUAL 1 FORM B datasheet.pdf
FIXED IND 330NH 300MA 480 MOHM datasheet.pdf
AMP-TAB HSG 31 POS QUAD datasheet.pdf
CAP TRIM 4.5-36PF 200V THRU HOLE datasheet.pdf