Vishay/Vitramon VJ0402D470MXXAC
VJ0402D470MXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D470MXXAC
Brief Description
CAP CER 47PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D470MXXAC.pdf
Availability of VJ0402D470MXXAC
QUANTITY
VJ0402D470MXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D470MXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D470MXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D470MXXAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D470MXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D470MXXAC Details Description
Related parts for VJ0402D470MXXAC
OSC XO 33.333MHZ CMOS TTL SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
FILTER EMI 5000 PF PI TYPE datasheet.pdf
RES SMD 1.3M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 1.01K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 78.7 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
6PRT GRMMET 1.4" NTRY CRNING CBL datasheet.pdf