Vishay/Vitramon VJ0402D4R3BXXAJ
VJ0402D4R3BXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D4R3BXXAJ
Brief Description
CAP CER 4.3PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D4R3BXXAJ.pdf
Availability of VJ0402D4R3BXXAJ
QUANTITY
VJ0402D4R3BXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D4R3BXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D4R3BXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D4R3BXXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D4R3BXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D4R3BXXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D4R3BXXAJ
IC OPAMP GP 4.5MHZ 14DIP datasheet.pdf
IC MOSFET RF N-CHAN NI-780S datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 5DSBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
Crystal 25.0000MHz 30ppm 8pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 18.9K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
COAX STRIPPING TOOL 2 STEP datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 60POS INLINE SKT datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 1:4 40MHZ 16QFN datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 18.306MHZ CMOS SMD datasheet.pdf