Vishay/Vitramon VJ0402D4R3DXBAJ
VJ0402D4R3DXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D4R3DXBAJ
Brief Description
CAP CER 4.3PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D4R3DXBAJ.pdf
Availability of VJ0402D4R3DXBAJ
QUANTITY
VJ0402D4R3DXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D4R3DXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D4R3DXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D4R3DXBAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D4R3DXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D4R3DXBAJ Details Description
Related parts for VJ0402D4R3DXBAJ
CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 115V datasheet.pdf
LED CBI 3MM 3X1 SPECIAL datasheet.pdf
IC HEADSET AUDIO AMP 12-FLIPCHIP datasheet.pdf
KK 156 HDR ASSY RTAN 13POS datasheet.pdf
CABLE 6COND 18AWG BLK SHLD 100' datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK R/A 24POS 5.08MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 22 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf