Vishay/Vitramon VJ0402D4R7DXBAJ
VJ0402D4R7DXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D4R7DXBAJ
Brief Description
CAP CER 4.7PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D4R7DXBAJ.pdf
Availability of VJ0402D4R7DXBAJ
QUANTITY
VJ0402D4R7DXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D4R7DXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D4R7DXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D4R7DXBAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D4R7DXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D4R7DXBAJ Details Description
Related parts for VJ0402D4R7DXBAJ
IC SCAN TEST DEVICE TXRX 24-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR 500PSI 9/16-18 UNF 4.5V datasheet.pdf
SW LIMT SPDT 10A FORK LVR LOCK datasheet.pdf
PWR LED LIGHT SOURCE 1W AMBER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 200W datasheet.pdf
TUBING CORRUGATED SLIT 1.5" datasheet.pdf