Vishay/Vitramon VJ0402D510MLAAP
VJ0402D510MLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D510MLAAP
Brief Description
CAP CER 51PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D510MLAAP.pdf
Availability of VJ0402D510MLAAP
QUANTITY
VJ0402D510MLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D510MLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D510MLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D510MLAAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D510MLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D510MLAAP Details Description
Related parts for VJ0402D510MLAAP
RES KIT 11-910K 1/10W 3000PCS datasheet.pdf
IC DAC 12BIT MULT LC2MOS 24-SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 35V 20% 1206 datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PIN datasheet.pdf
LAPPING FILM ALUM OXIDE 269XA datasheet.pdf
KK 100 HDR POL VERT BWR 18POS datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
QF50 SRD HDR VT .76AU 64POS datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 10K OHM 14SIP datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 12.7K OHM 1W 1206 WIDE datasheet.pdf