Vishay/Vitramon VJ0402D5R1DXBAP
VJ0402D5R1DXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D5R1DXBAP
Brief Description
CAP CER 5.1PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D5R1DXBAP.pdf
Availability of VJ0402D5R1DXBAP
QUANTITY
VJ0402D5R1DXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D5R1DXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D5R1DXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D5R1DXBAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D5R1DXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D5R1DXBAP Details Description
Related parts for VJ0402D5R1DXBAP
XFRMR LAMINATED 120VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
IC DGTL POT 256POS 10K 14TSSOP datasheet.pdf
RES 750 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 215K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 162MA 7.9 OHM SMD datasheet.pdf
RES 281 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
POT 250 OHM 7.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
HPP V4 USB 20 A-A HIFF COUPLER datasheet.pdf