Vishay/Vitramon VJ0402D5R6DLAAP
VJ0402D5R6DLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D5R6DLAAP
Brief Description
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D5R6DLAAP.pdf
Availability of VJ0402D5R6DLAAP
QUANTITY
VJ0402D5R6DLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D5R6DLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D5R6DLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D5R6DLAAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D5R6DLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D5R6DLAAP Details Description
Related parts for VJ0402D5R6DLAAP
CARDEDGE 60POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
RES 1.47K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC SENSOR TCH PURETOUCH 28SSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
IC LED DVR CURR MODE 8SOIC datasheet.pdf
HEAT SHRINK ACCESSORY datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS datasheet.pdf