Vishay/Vitramon VJ0402D6R2CLBAJ
VJ0402D6R2CLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D6R2CLBAJ
Brief Description
CAP CER 6.2PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D6R2CLBAJ.pdf
Availability of VJ0402D6R2CLBAJ
QUANTITY
VJ0402D6R2CLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D6R2CLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D6R2CLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D6R2CLBAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D6R2CLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D6R2CLBAJ Details Description
Related parts for VJ0402D6R2CLBAJ
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 48V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
F-667-14XT RING BZD INSUL TAPE datasheet.pdf
RES 200K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
3V PH.MODULE 36KHZ S.VIEW datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 3.3V 83W datasheet.pdf
CRIMP DIE LWR IND datasheet.pdf
5MM 0.5W RESIST LENS CABLE ASSY datasheet.pdf
QUICKIE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 56POS PIN datasheet.pdf