Vishay/Vitramon VJ0402D6R8CLCAP
VJ0402D6R8CLCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D6R8CLCAP
Brief Description
CAP CER 6.8PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D6R8CLCAP.pdf
Availability of VJ0402D6R8CLCAP
QUANTITY
VJ0402D6R8CLCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D6R8CLCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D6R8CLCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D6R8CLCAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D6R8CLCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D6R8CLCAP Details Description
Related parts for VJ0402D6R8CLCAP
INSERT VOLT SELECTOR PEM MARKED datasheet.pdf
MODULE PLUG-IN PIC18F4431 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION ADP1864 datasheet.pdf
RES SMD 8.2 OHM 5% 3/4W 2010 datasheet.pdf
TVS DIODE 121VWM 215VC DO204AC datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V X7R AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf