Vishay/Vitramon VJ0402D6R8DLXAJ
VJ0402D6R8DLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D6R8DLXAJ
Brief Description
CAP CER 6.8PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D6R8DLXAJ.pdf
Availability of VJ0402D6R8DLXAJ
QUANTITY
VJ0402D6R8DLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D6R8DLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D6R8DLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6.8pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D6R8DLXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D6R8DLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D6R8DLXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D6R8DLXAJ
4 CONT PLUG W/PIN INSERT datasheet.pdf
COMPUTER SGL-BRD BL2500 29.4MHZ datasheet.pdf
IC DUAL GP DIFF COMPARATR 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS CBL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN SMB PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES 82 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 200MW UMD2 datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 10% 20V RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR datasheet.pdf
SS TIMR RPT CYCLE, 10S ADJ, 220V datasheet.pdf
IC MCU 16KB FLASH 20MHZ 32TQFP datasheet.pdf