Vishay/Vitramon VJ0402D750JXXAP
VJ0402D750JXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D750JXXAP
Brief Description
CAP CER 75PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D750JXXAP.pdf
Availability of VJ0402D750JXXAP
QUANTITY
VJ0402D750JXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D750JXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D750JXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D750JXXAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D750JXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D750JXXAP Details Description
Related parts for VJ0402D750JXXAP
IDC CABLE - MKS60K/MC60F/MKS60K datasheet.pdf
IC MPU 68000 10MHZ 68CPGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
ENCODER OPT HI TORQ PB 16POS PC datasheet.pdf
CAP FILM 130UF 10% 75VDC RAD 4LD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONN M12 4POS R/A PLUG datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SPDT datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X6MM XCUT datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.6A 8LFCSP datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf