Vishay/Vitramon VJ0402D750KXXAP
VJ0402D750KXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D750KXXAP
Brief Description
CAP CER 75PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D750KXXAP.pdf
Availability of VJ0402D750KXXAP
QUANTITY
VJ0402D750KXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D750KXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D750KXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D750KXXAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D750KXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D750KXXAP Details Description
Related parts for VJ0402D750KXXAP
IC TXRX RS-232 5V ESD 28-SSOP datasheet.pdf
IC OPAMP PGA 560KHZ RRO 10DFN datasheet.pdf
CONN SPADE SPRING SHORT 22-16AWG datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 3A 120V datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 80TQFP datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT RCPT 32POS datasheet.pdf
IC AFE 24BIT 8KSPS 1CH 32TQFP datasheet.pdf
RES 100 OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf
FERRITES datasheet.pdf
CAP CER 24PF 250V NP0 0505 datasheet.pdf