Vishay/Vitramon VJ0402D750MXXAC
VJ0402D750MXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D750MXXAC
Brief Description
CAP CER 75PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D750MXXAC.pdf
Availability of VJ0402D750MXXAC
QUANTITY
VJ0402D750MXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D750MXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D750MXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)