Vishay/Vitramon VJ0402D7R5DLBAC
VJ0402D7R5DLBAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D7R5DLBAC
Brief Description
CAP CER 7.5PF 100V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D7R5DLBAC.pdf
Availability of VJ0402D7R5DLBAC
QUANTITY
VJ0402D7R5DLBAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D7R5DLBAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D7R5DLBAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7.5pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D7R5DLBAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D7R5DLBAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D7R5DLBAC Details Description
Related parts for VJ0402D7R5DLBAC
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
RES SMD 7.68M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC RCVR DIFF 5V/3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 25.5K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 96KB FLASH 64VQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS STRGHT SKT datasheet.pdf