Vishay/Vitramon VJ0402D8R2CLAAP
VJ0402D8R2CLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D8R2CLAAP
Brief Description
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D8R2CLAAP.pdf
Availability of VJ0402D8R2CLAAP
QUANTITY
VJ0402D8R2CLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D8R2CLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D8R2CLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D8R2CLAAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D8R2CLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D8R2CLAAP Details Description
Related parts for VJ0402D8R2CLAAP
CAP ALUM 680UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP TRANSIMP 18MHZ 8VSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 330K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 240VAC 60VDC datasheet.pdf
POLYESTER TAPE 1/2" X 72YD datasheet.pdf
IC ENERGY MGMT 5A 0.8V SD 28WQFN datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 287K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf