Vishay/Vitramon VJ0402D8R2DLCAP
VJ0402D8R2DLCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D8R2DLCAP
Brief Description
CAP CER 8.2PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D8R2DLCAP.pdf
Availability of VJ0402D8R2DLCAP
QUANTITY
VJ0402D8R2DLCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D8R2DLCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D8R2DLCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D8R2DLCAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D8R2DLCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D8R2DLCAP Details Description
Related parts for VJ0402D8R2DLCAP
MOSFET N-CH 200V 2.5A 8-SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 1MBIT 15NS 32TSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS 1.5MM T/H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 43POS SKT datasheet.pdf
RES 57.6K OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T766 datasheet.pdf
DSUB 9W4 M SOD NMB G50 datasheet.pdf
EVAL BOARD MCU datasheet.pdf
CONN PLUG MALE 10POS SLDR WHITE datasheet.pdf