Vishay/Vitramon VJ0402D8R2DXCAJ
VJ0402D8R2DXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D8R2DXCAJ
Brief Description
CAP CER 8.2PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D8R2DXCAJ.pdf
Availability of VJ0402D8R2DXCAJ
QUANTITY
VJ0402D8R2DXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D8R2DXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D8R2DXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.2pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D8R2DXCAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D8R2DXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D8R2DXCAJ Details Description
Related parts for VJ0402D8R2DXCAJ
RES SMD 237 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC ADC 12-BIT 10MSPS 3V 32-QFN datasheet.pdf
SSD 2GB SCSI datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
CABLE 19COND 20AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf