Vishay/Vitramon VJ0402D9R1BLAAP
VJ0402D9R1BLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D9R1BLAAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D9R1BLAAP.pdf
Availability of VJ0402D9R1BLAAP
QUANTITY
VJ0402D9R1BLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D9R1BLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0402D9R1BLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D9R1BLAAP
Related LinksVJ0402D, VJ0402D9R1BLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D9R1BLAAP Details Description
Related parts for VJ0402D9R1BLAAP
MOSFET N-CH 60V 15A TO-220 datasheet.pdf
IC OPAMP AUDIO 9MHZ 8SOIC datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 17-20 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
BOARD EVAL LTM9001-AA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
PUNCHDOWN - NON-IMPACT 110 datasheet.pdf
SLOTTED WALL DUCT 4X5 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X6MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT PINS datasheet.pdf