Vishay/Vitramon VJ0402D9R1BLXAC
VJ0402D9R1BLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D9R1BLXAC
Brief Description
CAP CER 9.1PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D9R1BLXAC.pdf
Availability of VJ0402D9R1BLXAC
QUANTITY
VJ0402D9R1BLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D9R1BLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D9R1BLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D9R1BLXAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D9R1BLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D9R1BLXAC Details Description
Related parts for VJ0402D9R1BLXAC
CONN HEADER 14POS 1.25MM R/A TIN datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 250VAC 125VDC 2AG datasheet.pdf
RES SMD 866K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC PWR SUPPLY CTRLR/MONITR 24QFN datasheet.pdf
IC CNTRLR RF-DETECT 8-MSOP datasheet.pdf
RES CERAMIC .018 OHM 5W 5% VERT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS BOX MT SCKT datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 9.1K OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES 750 OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf