Vishay/Vitramon VJ0402D9R1CLAAC
VJ0402D9R1CLAAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D9R1CLAAC
Brief Description
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D9R1CLAAC.pdf
Availability of VJ0402D9R1CLAAC
QUANTITY
VJ0402D9R1CLAAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D9R1CLAAC
Internal Part NumberEIS-VJ0402D9R1CLAAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D9R1CLAAC
Related LinksVJ0402D, VJ0402D9R1CLAAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D9R1CLAAC Details Description
Related parts for VJ0402D9R1CLAAC
ELECTRONIC HOUSING PCB INSERTION datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
RES 9.88K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
INDUCTOR CURR SENSE 5.0MH T/H datasheet.pdf
CER RESONATOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 3.9UH 190MA 1.35 OHM datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
IMPACT BP 2X10 OPEN SN datasheet.pdf
CAP CER 430PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf