Vishay/Vitramon VJ0402D9R1CLXAJ
VJ0402D9R1CLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0402D9R1CLXAJ
Brief Description
CAP CER 9.1PF 25V NP0 0402
Datasheet Download
VJ0402D9R1CLXAJ.pdf
Availability of VJ0402D9R1CLXAJ
QUANTITY
VJ0402D9R1CLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0402D9R1CLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0402D9R1CLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance9.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.61mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0402D9R1CLXAJ
Related LinksVJ0402D, VJ0402D9R1CLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0402D9R1CLXAJ Details Description
Related parts for VJ0402D9R1CLXAJ
IC Z8 GP MCU 8K OTP 28SOIC datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 51.0K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 192KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
IC FPGA 69 I/O 100PQFP datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CAP TANT 1.0UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 21POS .100" GOLD datasheet.pdf
TOOL CRIMP KIT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
CAP CER 0.68UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf